Modułowa biżuteria w wielu odsłonach zyskała już sobie sporą popularność. Wszystko dlatego, że można ją personalizować, dopasowywać do swoich potrzeb, a jednocześnie mieć ulubioną biżuterię. Nowa odsłona modułowej biżuterii dziś u nas na blogu.

Tym razem postanowiłam wykorzystać magnetyczne zapięcia, które są coraz popularniejsze, a przede wszystkim proste w obsłudze. Za ich pomocą przygotowałam bazę biżuteryjną, która może być zestawem bransoletek, kompletem złożonym z krótkiego naszyjnika lub po prostu długiego naszyjnika. Całość jest bardzo prosta do wykonania, a efekt niesamowity.

Biżuteria modułowa

Do wykonania biżuterii modułowej potrzebne będą:

elementy potrzebne do zrobienia naszyjnika
jak zrobić naszyjnik

Krok 1.

Pracę na tym kompletem rozpoczynam od ułożenia sekwencji koralików i przekładek, które chce wykorzystać. Ja postawiłam na 3 różne wersje, ale mogą być też takie same. Wszystko zależy od tego, jaki efekt końcowy chcesz uzyskać.

Krok 2.

Na przykładzie jednego modułu pokaże Ci jak przygotować składowe tej biżuterii. Docinam krótkie elementy łańcuszka. W zależności od grubości nadgarstka. W moim przypadku około 4 cm każdy.

Krok 3.

Teraz na szpilę zakończoną oczkiem nawlekam koraliki i zamykam oczkiem z drugiej strony. W moim przypadku wykonałam 2 takie elementy.

 Krok 4.

Łącze 2 elementy stworzone wcześniej za pomocą ozdobnego łącznika w kształcie lilijki.

 Krok 5.

Czas na montaż zapięcia i łańcuszka. Łańcuszek z głównym elementem łączę za pomocą oczka w szpilce, a do zapięcia magnetycznego małym kółeczkiem zaciskowym.

 Krok 6.

I w ten sposób mamy pierwszy element naszej biżuterii modułowej, który może być jednocześnie bransoletką.

 Krok 7.

Tak prezentują się wszystkie wykonane przeze mnie elementy. Sama możesz zdecydować jak je wykonasz. Mogą opierać się na drobnych kamieniach, kryształkach Swarovskiego, kuleczkach lub elementach ażurowych. Wszystko zależy od tego jaka stylistyka najbardziej Ci odpowiada.

 Krok 8.

Na czym polega modułowość takie biżuterii? To proste. Powstałe elementy możesz nosić jako niezależne bransoletki. Pojedynczo lub w komplecie.

 Krok 9.

Można też 2 elementy spiąć ze sobą właśnie dzięki zapięciom magnetycznym, tworząc krótki naszyjnik, a do tego bransoletkę.

Krok 10.

Można też wszystkie elementy połączyć ze sobą tworząc jeden, długi naszyjnik. To rozwiązanie lubię za to, że samo zapięcie jest ozdobne i pełni rolę koralika, przez to bez względu na to ile elementów połączymy, będą się ładnie prezentować.

Gotowe!

Co powiesz na takie rozwiązanie?

Jestem przekonana, że wpadnie Ci w oko. Pamiętaj też, że możesz zrobić więcej modułów i miksować je ze sobą do woli.

Pozdrawiam kreatynie.

Asia