Czy kiedyś zdarzyło Ci się tak, że żadna krawatka nie pasowała Ci do wisioru? Np, pod względem kolorystycznym? Idealnym rozwiązaniem na tego typu problem jest krawatka z koralików. Jest ona nie tylko prosta w wykonaniu, ale również bardzo uniwersalna. Dzięki bogactwu kolorów koralików, będzie pasowała do każdej pracy! Wielkość krawatki, również jest zależna przede wszystkim od Ciebie. Spróbuj, to łatwe 🙂

Krok 1

Krok 1. Wybierz potrzebne Ci materiały

Wybierz potrzebne Ci materiały. Dla mnie najwygodniejsza w pracy jest nić monofilowa. Ma ona bardzo fajną zaletę – jest przezroczysta i nie będzie widoczna z pomiędzy koralików. Jeśli jednak nigdy z niej nie korzystałaś – spróbuj wykonać swoją pierwszą krawatkę z pomocą zwykłej nici, lub nici One-G 🙂

Najpiękniej krawatka prezentuje się z koralików o rozmiarze 15/0, jednak w celach poglądowych użyłam rozmiaru 11/0.

Krok 2

Krok 2. Na igłę nawlecz cztery koraliki

Na igłę nawlecz cztery koraliki i przewlecz raz jeszcze przez nie nić, zawiązując supełek. Zostaw sobie kawałek nici jako „ogonek” – tak około 10 cm. Nie ucinaj jeszcze nitki.

Krok 3

Krok 3. Przejdź igłą przez pierwsze 2 koraliki

Przejdź teraz igłą przez pierwsze dwa koraliki, ukryje Ci to supełek. Koraliki powinny Ci się ułożyć w kwadrat – tak jak jest to widoczne na zdjęciu (tzw „pikotka”).

Krok 4

Krok 4. Pomiędzy pierwsze koraliki wszyj po 2 koraliki

Pomiędzy błękitne koraliki z pierwszego okrążenia dodaj po dwa koraliki. Dla ułatwienia, zmieniłam kolor koralików na fioletowy. Zwróć uwagę na fakt, że nawlekając ostatnie dwa koraliki igła przechodzi zarówno przez koralik błękitny (ostatni z pierwszego okrążenia), jak i fioletowy (był to pierwszy nawlekany przez nas koralik z drugiego okrążenia).

Krok 5

Krok 5. Tak powinny wyglądać 2 rzędy nawleczonych koralików.

Powinnaś otrzymać taki efekt.

Krok 6

Krok 6. Nawlekaj koraliki jak jest widoczne na zdjeciu

Nawlecz kolejny rząd koralików. Zasada jest następująca. Tam, gdzie na początku nawlekałaś dwa koraliki – robisz tak do końca pracy.

Powinnaś otrzymać 12 koralików w rzędzie. Jak widzisz, nawlekasz najpierw 2 koraliki, a potem 1 koralik i tak na przemian.

Krok 7

Krok 7. Nawlekaj koraliki tak, jak jest to widoczne na zdjęciu

Nawlekaj koraliki tak, jak widać na zdjęciu. Zaczynamy od dwóch koralików, potem nawlekamy dwa pojedyncze.

Układ wygląda następująco: (2 koraliki – koralik – koralik) x 4. W rzędzie powinnaś mieć teraz 16 koralików.

Analogicznie będziesz postępowała już do końca krawatki. Będzie Ci się jedynie zwiększać liczba koralików pojedynczych w rzędzie 🙂 Bardzo szybko wyczujesz jak dodawać koraliki.

Wielkość krawatki, zależy tylko od Ciebie – nawlecz tyle rządków ile Ci potrzeba.

Krok 8

Krok 8. Z czasem zobaczysz, że krawatka sama zacznie przyjmować odpowiedni kształt.

W trakcie robienia krawatki zobaczysz, że ona sama z siebie zacznie przybierać odpowiedni kształt.

Krok 9

Krok 9. By zakończyć krawatkę przewlecz nić przez wszystkie koraliki tak, by obie końcówki wychodziły na

By zakończyć krawatkę, musimy sprawić, żeby obie nitki wychodziły z wierzchu krawatki. Żeby tego dokonać, przewlecz nitkę przez wszystkie koraliki tak, aby wychodziła ona przez jej „czubek”. Z drugą końcówką nitki zrób dokładnie tak samo, jednak nitka powinna przechodzić przez „czubek” po drugiej stronie krawatki. Na sam koniec – zawiąż na nitce porządny supełek – połączy to oba brzegi krawatki.

Nitkę która została możesz wykorzystać, by przyszyć krawatkę np do wisiora, a możesz też zakończyć krawatkę. W ten celi utnij nitki zostawiając około 2-3 cm zapasu i zapas ten ukryj wśród koralików.

Krok 10

Krok 10. Gotowe!

Krawatka z koralików gotowa 🙂

Zobacz jak możesz wykorzystać taką krawatkę! 🙂

Wszystkie potrzebne materiały znajdziesz u nas w sklepie po kliknięciu w zdjęcie:

Radości z twórczej pracy życzy Monika 🙂