Origami- sztuka składania papieru, która jest prosta i jednocześnie skomplikowana. Jak każda rzecz, wykonywana ręcznie wymaga wprawy, ale efekt finalny zawsze zachwyca formą. To niesamowite, że za pomocą kilku ruchów, można ze zwykłej kartki papieru wyczarować kwiaty, zwierzęta, wszystko to, co nas otacza.

Czy wiesz, że…

Ta sztuka powstała w Chinach, ale świat usłyszał o niej dzięki Japonii. Tam origami, to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, to filozofia patrzenia na świat przez pryzmat symboli. Uczy skupienia, pokory, rozwija wyobraźnię. Zainspirowani tą techniką postanowiliśmy stworzyć kolekcję biżuterii, której motywem przewodnim jest właśnie origami.

W naszej kolekcji postawiliśmy głównie na motywy zwierzęce, które dzięki swojej ażurowej formie i wykorzystaniu geometrycznych linii są jednocześnie delikatne i nowoczesne, a całość doskonale wpisuje się w trend minimalistycznej biżuterii, która obecnie jest jednym z najmodniejszych dodatków. Wśród naszych propozycji znajdziecie flaminga, żurawia, kolibra, kota, buldoga, a nawet konia. Dodatkowo postanowiliśmy dodać do Kolekcji Origami parę prostych, geometrycznych form, dla tych, którzy stawiają na prostotę i szukają czegoś wyjątkowego.

Dlaczego warto podarować taką biżuterię w prezencie?

W Japonii do dobrego tonu należy podarowanie żurawia z origami (jest on symbolem zdrowia i pomyślności), a taki prezent symbolizuje 100 lat życia w zdrowiu i szczęściu. Ale bez względu na to, jaki wzór w naszej kolekcji wybierzecie, na pewno obdarowana nim osoba, będzie czuła się wyjątkowo. Zapraszamy Was do galerii kolekcji. Na pewno znajdziecie cos dla siebie.